Coś wisi w powietrzu, czyli naukowy pokaz dla dzieci z Gminy Alwernia

Coś wisi w powietrzu, czyli naukowy pokaz dla dzieci z Gminy Alwernia

Już w najbliższy czwartek, 2 marca przeszło 370 uczniów szkół podstawowych z Gminy Alwernia czeka nie lada gratka. Przeniosą się w fascynujący świat nauki i będą mogli poeksperymentować. Wszystko dzięki animatorom z Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon i ich mobilnemu projektowi „Coś wisi w powietrzu”.

„Coś wisi w powietrzu” to widowiskowy pokaz dla uczniów klas szkół podstawowych. - Zazwyczaj, kiedy zaglądamy do pustego pudełka mówimy, że jest puste. Czy rzeczywiście tak jest? Czy jeśli czegoś nie widać to znaczy, że tego nie ma? Nie! Cały czas poruszamy się w mieszaninie, której nie widać, która przez nas przepływa, porusza się, może przybierać kształt, a nawet niszczyć duże obiekty! O czym mowa? Oczywiście o powietrzu! A skoro jest mieszaniną, to znaczy, że zawiera kilka składników. Co takiego wisi w powietrzu, skąd się bierze i jaki ma wpływ na nas i na nasze otoczenie? Doświadczycie tego biorąc udział w naszym pokazie! – tak opowiadają o pokazie organizatorzy wydarzenia..

Wezmą w nim udział uczniowie klas od 6 do 8 ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Alwernia. Pokaz odbędzie się w SP w Alwerni.

 

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon jest Instytucją Kultury Województwa Małopolskiego.  Budynek Centrum powstanie w Czyżynach, przy al. Bora – Komorowskiego, a jego otwarcie planowane jest na 2023 rok. Sercem obiektu będzie wystawa stała o człowieku, podzielona na pięć sekcji tematycznych oraz przestrzeń wystaw czasowych. Obok znajdzie się sześć laboratoriów, w których odnajdą się pasjonaci chemii, fizyki, komputerów, majsterkowania, botaniki, a także miłośnicy… pieczenia i gotowania. Całość dopełni strefa obsługi zwiedzających, kawiarnia, restauracja, szklarnia połączona z laboratoriami oraz parking podziemny. Do głównej tematyki centrum, a więc człowieka w sieci relacji i powiązań, nawiązywać będą detale. Również struktura ogólnodostępnego ogrodu na dachu, będzie pełniła rolę plenerowego eksponatu.  Do czasu otwarcia budynku Centrum animatorzy odwiedzają z Mobilnym Projektem Edukacyjnym Naukowej wszystkie gminy Małopolski.

Więcej na stronie: https://cogiteon.pl/naukowiej-projekt-edukacyjny/

Wróć do listy aktualności