Cykl "Nie Pompujesz – Nie Jedziesz" w nowej odsłonie!

Cykl "Nie Pompujesz – Nie Jedziesz" w nowej odsłonie!

Największy cykl zawodów na pumptrackach powraca z pełną mocą! Osiem przystanków na topowych torach zbudowanych przez ekipę BT Project. Rywalizacja na najwyższym poziomie dla profesjonalistów i dobra zabawa dla amatorów. Dodatkowe atrakcje i nagrody zapewnione przez partnerów. Będzie się działo. Ruszamy już 28 kwietnia w Kudowie-Zdroju!

W tegorocznych kalendarzu pojawiło się osiem rund rozgrywanych w ośmiu różnych miejscowościach. Pierwsza runda odbędzie się w Kudowie-Zdroju, a finałowe zmagania, którym zawsze towarzyszy najwięcej emocji, zostaną przeprowadzone w Żyrardowie!

Organizatorzy zapowiadają, że włączenie do cyklu nowych lokalizacji oraz wsparcie nowych partnerów przełoży się na jeszcze wyższy poziom sportowy całej serii. Planowane są również zupełnie nowe atrakcje dla widzów i kibiców, którzy pojawią się na miejscu. Zawody są organizowane z myślą o doświadczonych zawodnikach, jak i rowerzystach, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z dwoma kółkami.

Zapisy: https://pompuje.pl/

TERMINARZ 2024:

  • 04.2024 - Kudowa Zdrój
  • 05.2024 - Polanka Wielka
  • 06.2024 - Regulice - Alwernia
  • 06.2024 - Rybnik
  • 07.2024 - Stalowa Wola
  • 07.2024 - Kielce
  • 08.2024 - Bełchatów
  • 09.2024 - Żyrardów (FINAŁ)

 

Z myślą o najmłodszych - kategoria Kids

Dla dzieci startujących w kategorii Kids przygotowane zostaną dodatkowe kategorie, które uzależnione zostaną od wieku, płci i typu roweru, na którym najmłodsi zawodnicy ruszą na pumptrack. Poza możliwością startu w oficjalnym wyścigu, dzieciaki będą mogły przetestować najnowsze rowery w przygotowanej przez naszego partnera strefie Marin Kids. Wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek czy doświadczenie, będą uhonorowani na specjalnym podium i otrzymają wyjątkowe upominki!

Rywalizacja najmłodszych (2016 - 2020) zawodników zostanie przeprowadzona w przerwie między eliminacjami, a fazą play-off pozostałych, oficjalnych kategorii. Zapisy do kategorii są bezpłatne, Ze względu na ograniczenia czasowe, łączny limit najmłodszych riderów startujących w kategorii Kids w każdej rundzie wynosi 50 zawodników i zawodniczek (łącznie we wszystkich kategoriach).

 

Poważne ściganie - kategorie PRO, Kobiety, Amator, Junior

Głównym celem sportowym cyklu "Nie Pompujesz - Nie Jedziesz" jest wyłonienie najszybszego Polaka i Polki, którzy przez cały sezon wykazywali się systematycznością i wykręcali najlepsze rezultaty na poszczególnych imprezach. W kategoriach PRO, Kobiety, Amator, Junior prowadzona będzie klasyfikacja generalna. Na finałową pozycję w "generalce" przełoży się pięć najlepszych rezultatów uzyskanych w sezonie 2024.

Na zawodach pojawią się najlepsi polscy specjaliści od jazdy po pumptrackach, więc każdy młody amator dwóch kółek, będzie mógł obserwować obecnych, przyszłych i byłych mistrzów w akcji. Uwierzcie nam na słowo - poziom prezentowany przez najszybszych zawodników i najszybsze zawodniczki jest szalenie wysoki, a samo oglądanie finałowych zmagań, to nie lada przyjemność!

Warto zatem pospieszyć się z rejestracją, gdyż jak pokazały nam poprzednie sezony, limit zawodników (100 osób) wyczerpuje się w przeciągu kilku godzin od startu zapisów!

Wpisowe do kategorii PRO, KOBIETY, AMATOR i JUNIOR wynosi symboliczne 15 zł. Przypominamy, że na każdej imprezie, osoby, które wylądują na podium otrzymają konkretne nagrody finansowe (kat. PRO i KOBIETY) oraz rowerowe nagrody rzeczowe (kat. Amator i Junior).

 

Wróć do listy aktualności