Delegacja z Francji i Ukrainy podczas Dni Alwerni

Delegacja z Francji i Ukrainy podczas Dni Alwerni

Tegoroczne Dni Alwerni były wyjątkowe nie tylko za sprawą okrągłego jubileuszu 30 - lecia nadania praw miejskich. Po raz pierwszy gościliśmy dwie zagraniczne delegacje z naszych partnerskich miast: francuskiego Evron oraz ukraińskiej Hoszczy.
– To było moim marzeniem, by poznać ze sobą te miasta i spotkać się wspólnie. Evron bardzo zaangażowało się w pomoc walczącej Ukrainie. Dzięki nim do Hoszczy zawieźliśmy pomoc humanitarną. Takie spotkania to także możliwość wymiany doświadczeń – zaznacza Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia. Cieszy się, że przedstawiciele obu krajów się polubili i zamierzają ze sobą współpracować.
- W Alwerni jest Davos, spotkanie trzech państw na szczycie – podkreśliła Isabelle Dutertre, zastępca mera Evron. Zaprosiła mera ukraińskiej Hoszczy do Evron.
- Liczymy na nawiązanie współpracy w celu wymiany kulturowej, ale też pozyskanie inwestorów - zaznaczył Mer Hoszczy, Mykola Panczuk. Bardzo się ucieszył na to zaproszenie i ma nadzieję, że dojdzie także do wymiany młodzieży między naszymi trzema krajami: Alwernią, Evron i Hoszczą.
Goście z Francji przed odjazdem zwiedzili Urząd Miejski w Alwerni oraz klasztor Bernardynów.

Wróć do listy aktualności