Kobiety z gminy Alwernia odkrywają swe pasje z Renatą Gabryjelską

Kobiety z gminy Alwernia odkrywają swe pasje z Renatą Gabryjelską

Gdy wczesną wiosną 15 kobiet z terenu gminy postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i pod okiem coach 🌸Renaty Gabryjelskiej🌸, reżyserki, aktorki, „wyreżyserować swoje życie” żadna z nich nie myślała, że zajęcia motywacyjne aż tak wpłyną na ich postrzeganie świata i siebie.
 
– Dziś jestem o wiele silniejsza. Uświadomiłam sobie w końcu czego tak na prawdę pragnę i przede wszystkim jak małymi kroczkami dążyć do celu – mówi jedna z uczestniczek programu. Z niecierpliwością czeka na kolejne spotkania.
 
- Przyszłam tutaj z ciekawości. Głównie, by poznać sławną panią z dużego ekranu. W tym ciągłym biegu, gdzie praca, mąż, dom i dzieci są pępkiem świata nawet nie zastanawiałam się o czym marzę, co mogłabym zmienić – opowiada kolejna z kobiet. Dziś ma sprecyzowany cel i plan jak go krok po kroku zrealizować.
 
– Dla mnie to czas uspokojenia głowy, skierowania myśli na siebie, a nie wszystkich, których w wirze pracy staram się zadowolić – zaznacza Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia. .
 
Renata Gabryjelska mówi ciepło o Paniach.
- Są wspaniałe, bardzo się zżyłyśmy. Jesteśmy taką jedną rodziną, która się wspiera, dopinguje. Ta wspólnotowość, którą stworzyłyśmy daje siłę. Pokazuje, że nie jesteś sama – podkreśla Renata zaznaczając, że podczas spotkań poruszane są bardzo prywatne sprawy i problemy, jednak wszystko jest poufne. Takie są nasze zasady. Podjęłyśmy wielką, wspólną przygodę do wnętrza siebie, swoich marzeń, potrzeb, wartości. Dziewczyny na warsztatach precyzują swoje cele już i zaczynają je realizować w życiu prywatnym. To jest wymierny efekt warsztatów - mówi Renata Gabryjelska, dla przyjaciół Gabi.
 
Podczas ostatniego, wrześniowego spotkania opowiedziała im o swoich pasjach, wyprawie w Himalaje.
– Tak, by pokazać dziewczynom, że czasem oprócz mnóstwa obowiązków warto zrobić coś innego, co głęboko drzemie w każdej z nas…dać się ponieść przygodzie – puszcza oko.
 
Istotnym tematem zajęć były także zbliżające się wybory parlamentarne.
– To ważne by kobiety wyszły z domu i wzięły sprawy w swoje ręce. Oddały swój głos, niezależnie i świadomie. Udział w wyborach to nasz przywilej. Pamiętajmy o tym, bo przez lata tego przywileju jako kobiety nie miałyśmy– podkreśla Gabi.
 
Od przeszło czterech lat jest certyfikowanym coachem.
Pracowała dla paryskiej agencji modelek Metropolitan. Grała w filmach i serialach: "Girl Guide" J. Machulskiego, "Złotopolscy", "Tygrysy Europy. J. Gruzy, "Tak czy Nie." R. Bugajskigo. Pojawiała się na okładkach:"Twojego Stylu", "Elle", "Vivy!". Reżyserowała nagradzane na polskich i zagraniczych festiwalach filmy dokumentalne: "Janek","Pogodna","Szkiełko". Jest autorką serialu podróżniczego "Girls Power" z trekkingu na Everest Base Camp w Himalajach. W 2019 zadebiutowała jako reżyserka pełnometrażowego filmu fabularnego "Safe Inside". Pracuje jako mentorka w programie #MentorsforBrainers.
 
Współpracuje również z Porozumieniem Chirurgów Skalpel szkoląc lekarzy ze świadomego przywództwa i zarządzania zespołami.
- Coachingowo wpieram kobiety budując i zmieniając świadomość w kontekście stereotypów kulturowych. To moja pasja - poza reżyserią mówi Gabi.
Specjalnie dla kobiet z Alwerni stworzyła wyjątkowy cykliczy plan warsztatów motywacyjnych, którego celem jest zwiększenie motywacji do działania i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu u matek po urodzeniu dzieci w grupie wiekowej 30 plus.
 
Zajęcia odbywają się w szkole w Kwaczale w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie dla Edukacji Most pod nazwą: „Wyreżyseruj swoje życie”. Na ten projekt oraz wiele innych realizowanych łącznie przez pięć stowarzyszeń, Gmina Alwernia pozyskała łącznie 3 miliony złotych dotacji na Centrum Usług Społecznych, które jest koordynatorem tych wszystkich działań.

Wróć do listy aktualności