"Noc Muzeów" w Centrum Kultury w Łomiankach

"Noc Muzeów" w Centrum Kultury w Łomiankach

W sobotę 18 maja, odbędzie się tegoroczna "Noc Muzeów". Centrum Kultury w Łomiankach przygotowało niezwykłą atrakcję - jedyną w Polsce, a być może nawet na świecie, wystawę obejmującą blisko, jeśli nie ponad, 20 000 motyli.

Ta wyjątkowa ekspozycja zaprasza do odkrycia piękna i fascynującego świata tych delikatnych stworzeń. To niepowtarzalna okazja, by zgłębić tajniki ich życia, obserwując ich różnorodność, kolory i niezwykłe wzory. Każdy motyl jest małym dziełem sztuki natury, a nasza wystawa stanie się prawdziwym arcydziełem.

"Noc Muzeów 2024: W krainie motyli" to wystawa kolekcji motyli z 40-letniego zbioru Andrzeja Podgórskiego, uznawanego za najlepszego preparatora motyli w Polsce. Od rzadkich gatunków, przez wyjątkowe aberracje, po motyle już nieistniejące w przyrodzie, takie jak Charaxesy z wyspy Sao Thome. Przygotowana kolekcja obejmuje prawie wszystkie najważniejsze gatunki motyli dziennych oraz nocnych, zwłaszcza z najatrakcyjniej ubarwionych rodzin, takich jak Uraniidae czy Saturnidae. Wszystko to będzie można podziwiać w ponad 130 przeszklonych gablotach.

W ramach organizowanej nocy odbędą się warsztaty, prezentacje i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych, które sprawią, że to kolorowe wydarzenie stanie się fascynującą przygodą dla całej rodziny. "W krainie motyli" będzie podróżą zmieniającą sposób patrzenia na otaczającą nas przyrodę oraz cennym źródłem wiedzy.

Wróć do listy aktualności