Nowe laptopy trafią do gminnych szkół

Nowe laptopy trafią do gminnych szkół

Gmina Alwernia pozyskała 75 tys. zł na realizację projektów edukacyjnych w szkołach.

Wczoraj promesę odebrały w Oświęcimiu Danuta Głownia, Wiceburmistrz Gminy Alwernia wraz z Joanną Mzyk, Kierownik Referatu Oświaty w UM Alwernia.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup laptopów dla uczniów szkół podstawowych w:  Okleśnej, Grojcu oraz Alwerni.

Rok wcześniej o podobny sprzęt, w ramach projektu Aktywna Tablica wzbogaciły się placówki w Brodłach, Kwaczale oraz Porębie Żegoty. Natomiast w 2021 roku - szkoła w Regulicach i Grojcu.

- Bardzo się cieszę, że uczniowie wszystkich naszych szkół będą mogli korzystać z nowoczesnego sprzętu – podkreśla Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia.

Całkowita kwota rozdysponowanych środków w powiatach chrzanowskim, olkuskim i oświęcimskim to ok. 2,1 mln zł. Granty przyznano w ramach realizowanego przez Województwo Małopolskie projektu, pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”.

 

Warto przypomnieć, że w ramach projektu „Laboratoria przyszłości” , wszystkie 7 szkół podstawowych z terenu naszej Gminy zakupiły w 2022 r. wyposażenie i pomoce dydaktyczne za łączną kwotę 360 900 zł.

W latach 2019 – 2021 w ramach projektu „Małopolskie Talenty” został zakupiony do wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy sprzęt (m. in. laptopy, tablety) oraz inne pomoce dydaktyczne za kwotę prawie 590 000 zł.

W ramach projektu „Aktywna tablica”:

  • W 2022 r. zakupiono do SP Brodła, SP Kwaczała i SP Poręba Żegoty pomoce dydaktyczne za łączna kwotę 131 250 zł.
  • W 2021 również w ramach „Aktywna tablica” zakupiono pomoce dydaktyczne do SP Regulice i SP Grojec za kwotę 61 250 zł

Wróć do listy aktualności