Odwiedź mammobus i bezpłatnie zbadaj swoje piersi!

Odwiedź mammobus i bezpłatnie zbadaj swoje piersi!

Już wkrótce do mieszkanek Babic przyjedzie mammobus. NFZ gwarantuje bezpłatne badanie mammograficzne dla pań od 45 do 74 roku życia. Warto się badać, ponieważ rocznie raka piersi diagnozuje się u 20 tysięcy kobiet.

 

W mammobusie do dyspozycji kobiet jest komfortowa poczekalnia oraz przebieralnia. Na miejscu elektroradiolog najpierw przeprowadza wywiad z pacjentką, a następnie wykonuje po dwa zdjęcia dla każdej piersi.

- Co ważne, w mammobusach mamy nowoczesny i bardzo dokładny sprzęt cyfrowy. Wynik badania jest zazwyczaj po około tygodniu od wizyty. Panie otrzymują go online – mówi Andrzej Stencel, prezes Geneva Trust spółka z o.o. – Jeśli lekarz zauważy na wykonanych zdjęciach coś niepokojącego, to pacjentka wraz z wynikiem otrzymuje zalecenia, co dalej powinna zrobić i gdzie powinna się zgłosić.

Jak podkreśla Dorota Sepko, prezes Stowarzyszenia Moja Mammografia, niezwykle ważne jest, aby badać się regularnie.

- Profilaktyka jest bardzo istotna. W przypadku nowotworu piersi duże znaczenie ma to, w jakim stadium się go zdiagnozuje, dlatego gorąco namawiam wszystkie panie, aby regularnie się badały. Zdrowie mamy tylko jedno.

Aby wziąć udział w refundowanej przez NFZ mammografii, należy wcześniej się zarejestrować. Zapisu na badanie można dokonać m.in. dzwoniąc pod numer telefonu 58 767 34 44 lub online poprzez stronę https://www.genevatrust.pl/site/rejestracja.php

W dniu badania na miejscu trzeba mieć ze sobą tylko dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Wykonanie mammografii zajmuje zaledwie kilka minut.

Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie:

  • 06.2024, Babice, przy starym budynku Urzędu Gminy, ul. Krakowska 47 (obecnie jest tam poczta)

Pełna lista miejscowości na https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/programy-profilaktyczne/mammobusy/

Warto się badać, bo warto żyć!


Wróć do listy aktualności