Powstanie centrum kulturalno sportowe w Porębie Żegoty

Powstanie centrum kulturalno sportowe w Porębie Żegoty

Na taką inwestycję mieszkańcy Poręby Żegoty czekają od dawna. W końcu jest szansa, że ich marzenie o nowoczesnym centrum wsi wkrótce się spełni. We wtorek, 4 października Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila po raz drugi spotkała się z mieszkańcami sołectwa oraz z sołtysem, przedstawicielami rady sołeckiej, rady rodziców, Stowarzyszenia na Rzecz Poręby Żegoty oraz Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Porębie-Żegoty, radnym rady miejskiej oraz dyrekcją szkoły podstawowej, by wspólnie wypracować plan przyszłej inwestycji.
- Zależało mi, by każdy obecny na spotkaniu mógł zabrać głos i wypowiedzieć się co według niego jest najważniejsze – podkreśla Burmistrz Beata Nadzieja-Szpila. Wspólnie ustalono, że w Porębie Żegoty powstanie centrum wsi z infrastrukturą sportową, kulturalną i turystyczną.
Konkretnie: ogrodzone i oświetlone mini boiska do siatkówki i koszykówki. Będzie też skate park, plac zabaw, ścieżka zdrowia z urządzeniami sprawnościowymi, linowymi i integracyjnymi. Będą kręgle i elementy małej architektury, kosze na śmieci, ławeczki, altana, scena, murki z kamienia, a wszystko ozdobione krzewami, drzewkami i byliną.
Szacowana wartość inwestycji to 2.000.000,00 złotych! Wkład własny Gminy Alwernia to ok. 40 tys. zł plus wykonanie projektu. Kwotę 1 960 000 zł. Gmina Alwernia pozyskała w ramach Polskiego Ładu wsie po PGR.
- Aktualnie szukamy projektanta, który wykona dla nas opracowanie projektowe dla tego zadania – informuje Ilona Antończyk-Kępa – kierownik wydziału inwestycji i rozwoju w Urzędzie Miejskim w Alwerni.

Wróć do listy aktualności