Powstanie około 50 nowych mieszkań w Alwerni

Powstanie około 50 nowych mieszkań w Alwerni

Około 50 nowiutkich mieszkań dla rodzin z Gminy Alwernia powstanie w centrum miasta. Gmina dołączyła właśnie do spółki SIM, czyli Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych dzięki której może zrealizować inwestycje w formule społecznego budownictwa czynszowego.
Obecnie SIM Ziemia Krakowska to 8 gmin, które wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości realizują koncepcję budowy mieszkań czynszowych - obiektów mieszkalnych i prowadzą ich eksploatację na zasadach najmu.
- Lokale mieszkalne powstałe w ramach inwestycji realizowanych przez Spółkę przeznaczone będą dla osób o umiarkowanych dochodach, których nie stać na zakup własnego mieszkania bądź nie mają możliwości pozyskania kredytu hipotecznego – tłumaczy Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia. Dodaje, że decyzję o przystąpieniu Gminy do SIM radni miejscy podjęli na ostatniej sesji 14 marca.
 
Za byli: Drabiec Katarzyna , Dudek Marek, Kędziora Henryk, Knapik Dawid, Kuciel Jolanta, Łukasik Jarosław, Świerguła Radosław, Tomaszewski Tomasz
Przeciw: 0 głosów
Wstrzymali się: Kubica Marzena, Kulczyk Jerzy, Kumala Maria, Majchrowski Edward, Pierzchała Krzysztof
Nieobecni: Kurnik Sławomir, Macuda -Garnek Aurelia.
 
Nowy blok powstanie na około 40-arowej działce przy ulicy Mickiewicza w Alwerni, naprzeciwko ulicy Leśnej. Przyszli najemcy będą mogli wnieść do 15 procent opłaty partycypacyjnej na poczet przyszłego wykupu mieszkania. - Gmina pracuje nad utworzeniem regulaminu, który określi szczegółowo zasady przydzielania mieszkań oraz finansowania – podkreśla Pani Burmistrz przypominając, że od czasu budowy osiedla mieszkaniowego przy osiedlu Chemików w Alwerni nie powstały w gminie żadne nowe bloki.

Wróć do listy aktualności