Rozpoczynamy jedyny i wyjątkowy cykl skierowany do mieszkańców Gminy Alwernia pod hasłem „Z nadzieją po zdrowie”.

Rozpoczynamy jedyny i wyjątkowy cykl skierowany do mieszkańców Gminy Alwernia pod hasłem „Z nadzieją po zdrowie”.

Tego w Gminie Alwernia jeszcze nie było! Rozpoczynamy jedyny i wyjątkowy cykl skierowany do mieszkańców Gminy Alwernia pod hasłem „Z nadzieją po zdrowie”.
Do Alwerni przyjadą lekarze specjaliści z 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. Przywiozą ze sobą specjalistyczny sprzęt tak, by całkowicie za darmo i bez terminu oczekiwania przebadać mieszkańców naszej gminy!
Pierwsza tego typu „biała sobota” odbędzie się już 1 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Alwerni między godziną 9 a 13. By dostać się do lekarzy nie trzeba ani skierowania, ani nie potrzeba wcześniej się umawiać. Wystarczy przyjść.
Podczas pierwszej akcji do dyspozycji mieszkańców będą: okulista, kardiolog, neurolog, ortopeda, nefrolog, dermatolog, laryngolog (dokładnie potwierdzimy, których specjalizacji w ciągu najbliższych dni).
- To ukłon w stronę mieszkańców gminy Alwernia, szczególnie tych starszych, którzy często muszą czekać długimi miesiącami, by dostać się do specjalisty. Nie wszystkich stać na wizyty prywatne. Liczę, że akcja będzie odbywała się cyklicznie co kwartał oraz że do Alwerni będą przyjeżdżać lekarze różnych specjalizacji - podkreśla Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia.

Wróć do listy aktualności