"Seniorzy Alwerni" nie mogą narzekać na nudę. Dostali dotację i świetnie się bawią!

"Seniorzy Alwerni" nie mogą narzekać na nudę. Dostali dotację i świetnie się bawią!

„Seniorzy  Alwerni” nie mogą narzekać na nudę. Od maja do lipca mają  bardzo napięty grafik jeśli chodzi o różnego rodzaju atrakcje. Jeżdżą do kina, teatru, muzeum. Bawią się, smakują, spędzają miło czas. A wszystko dzięki dotacji, którą Gmina Alwernia pozyskała w wysokości 3 milionów złotych na projekt "Centrum Usług Społecznych w Gminie Alwernia".  

24 maja 2023r. Stowarzyszenie „Seniorzy Alwerni” pojechali do krakowskiego kina „Piwnica pod Baranami” na film z cyklu Dojrzałe kino: „Book Club: Następny rozdział”. Grupa liczyła 29 osób.

27 maja 50 osobowa grupa seniorów pojechała do Teatru Ludowego w Krakowie na sztukę „Mistrz i Małgorzata”.

czerwca Stowarzyszenie „Seniorzy Alwerni” znów gościli w teatrze, tym razem Teatrze Rozrywki w Chorzowie, by zobaczyć sztukę „Tootsie”. Grupa liczyła 50 osób

23 czerwca „Seniorzy Alwerni” odwiedzili:

  • Kwaczałę – zwiedzano pamiątki po kapitanie Józefie Patelskim, byliśmy w Izbie Pamięci kpt. Józefa Patelskiego, następnie w Szkole Podstawowej w Kwaczale odwiedziliśmy miejsce uhonorowane patronowi szkoły. Przewodnikami byli panowie: Henryk Kędziora i Władysław Jarczyk.
  • skansen w Wygiełzowie (Muzeum Małopolski Zachodniej). W przerwie zjedli obiad w Zajeździe Podzamcze. Po obiedzie udali się do Chrzanowa do kawiarni Melba, gdzie przy ciasteczkach i kawie bawił ich wirtuoz trąbki – muzyk Zdzisław Mucha.czerwca Stowarzyszenie „Seniorzy Alwerni” wzięli udział w spotkaniu poetyckim z udziałem Katarzyny Miarczyńskiej – Kłeczek, poetki rodem z Chrzanowa. Pani Katarzyna w malutkim paluszku ma poetycki warsztat, umie, gdy trzeba operować piosenkową formą, jest autorką licznych tomików wierszy m. innymi „Katarynki”, Na kocich łapach”, laureatką wielu prestiżowych nagród na konkursach poetyckich. Piękną oprawę muzyczną do recytowanych wierszy dał jej mąż, Piotr Kłeczek, artysta muzyk, z zamiłowania również fotograf, autor licznych pejzaży. Artyści przedstawili seniorom wspaniały program artystyczny, poetykę okraszoną pięknymi utworami muzycznymi. Oklaskom nie było końca.                                                                                                                                                                               

20 czerwca „Seniorzy Alwerni” udali się na wycieczkę krajoznawczą do Kopalni Soli W Wieliczce. Grupa liczyła 50 osób.

28 czerwca 2023 r. Stowarzyszenie pojechało do krakowskiego kina „Pod Baranami” w ramach cyklu Dojrzałe kino na film „Gorące dni”. Grupa liczyła 29 osób. Po filmie odbyła się prelekcja połączona z dyskusją o filmie z udziałem pani Marii Malatyńskiej.

 

Wróć do listy aktualności