Szachowe sukcesy Michała Kaszuby z Kwaczały

Szachowe sukcesy Michała Kaszuby z Kwaczały

Z dumy pękają nie tylko rodzice Michała Kaszuby z Kwaczały, ale także mieszkańcy całej Gminy Alwernia. Uczeń piątej klasy Szkoły Podstawowej w Kwaczale odnosi duże sukcesy w szachach i rozsławia Gminę Alwernię w całym kraju.💥 Właśnie wywalczył I miejsce w Eliminacjach Strefy Małopolska – Podkarpacie do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach.
- I właśnie takie zdolne perełki, jaką jest Michał należy wspierać - podkreśla Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia dodając, że Michał otrzymuje comiesięczne stypendium za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu.
– Michał to wyjątkowy chłopak. Bardzo dobrze się uczy, a przy tym realizuje swe pasje. Jedną z nich są właśnie szachy, w których jest doskonały – cieszy się Robert Biel, zastępca dyrektora SP w Kwaczale.
Izabela Kaszuba, mama Michała jest bardzo dumna z osiągnięć syna. – Przygodę z szachami zaczął jako sześciolatek. Na stole stała szachownica, na której sama czasami grywałam. Najpierw przestawiał niewinnie pionki, pomału poznając zasady gry – wspomina Pani Izabela. Gdy w przedszkolu, do którego uczęszczał zawiązała się grupa szachowa, bez zastanowienia zapisała syna. – Niestety jako maluch często chorował i przepadało nam sporo zajęć i wyjazdów na turnieje. Ponieważ jednak miał potencjał, zapisałam go na prywatne lekcje do Chrzanowa. Tam rozwija skrzydła do dziś– opowiada dumna mama. Zdradza, że Michał marzy, by w przyszłości zostać sędzią szachowym. Jego drugą pasją, z którą wiąże swoja przyszłość jest lotnictwo. – Kocha samoloty, kocha nimi latać i je oglądać. Na łące w Balicach potrafi spędzać długie godziny podziwiając przez lornetkę maszyny szybujące po niebie – opowiada Pani Izabela.
Już w najbliższy weekend, od 14 do 16 października w Krakowie Michał będzie walczył w Mistrzostwach Małopolski w szachach szybkich i błyskawicznych. Trzymajmy za niego kciuki!

Wróć do listy aktualności