Uczniowie z Alwerni i Kwaczały wiedzą wszystko o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Uczniowie z Alwerni i Kwaczały wiedzą wszystko o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

W dniu 25 kwietnia 2024 r. zwycięzcy eliminacji gminnych - uczniowie Szkoły Podstawowej
w Alwerni oraz Szkoły Podstawowej w Kwaczale, reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 w Trzebini na os. Gaj pod nadzorem przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.
Głównym zadaniem turnieju było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podnoszenie kwalifikacji i kultury wśród uczestników ruchu drogowego, a także zachęcanie do korzystania z rowerów jako środków transportu oraz także rekreacji i sportu. Podczas turnieju uczniowie wykazali się wiedzą teoretyczną ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz wzięli udział w konkurencjach praktycznych: jazda rowerem na miasteczku ruchu drogowego i na torze sprawnościowym. Ostatnim etapem eliminacji turnieju była konkurencja praktyczna z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zarówno uczniowie Szkoły Podstawowej w Kwaczale (grupa młodsza) jak i Szkoły Podstawowej w Alwerni (grupa starsza) zdobyli pierwsze miejsca jako drużyna oraz indywidualnie i zapewnili tym sobie możliwość startu w etapie wojewódzkim turnieju, który odbędzie się w maju tego roku.


Wyniki:
Grupa młodsza
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kwaczale
•    Kategoria drużynowa: I miejsce zajęli: Michalina K., Julia W., Maciej B, oraz Hubert S
•    Kategoria indywidualna: I miejsce zajął Maciej B


Gruba starsza
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Alwerni
•    Kategoria drużynowa: I miejsce zajęli uczniowie z Alwerni: Kacper Czak, Wiktor Gorzynik i Sebastian Waga
•    Kategoria indywidualna: I miejsce zajął Sebastian Waga

 

Serdecznie gratulujemy

Wróć do listy aktualności