Warsztaty z Renatą Gabryjelską w Kwaczale

Warsztaty z Renatą Gabryjelską w Kwaczale

Czegoś takiego w Kwaczale nigdy nie było. 15 kobiet z terenu gminy postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i pod okiem coach Renaty Gabryjelskiej, reżyserki, aktorki, modelki „reżyserować swoje życie”.
 
– Zaczynamy wielką, wspólną przygodę do wnętrza siebie i swoich marzeń. W ciągu sześciu miesięcy każda z pań spróbuje sprecyzować swoje cele i – mam nadzieję – zacząć je realizować – zaznacza Ranata Gabryjelska, dla przyjaciół Gabi.
Podczas pierwszego, pięciogodzinnego spotkania zdążyła zaprzyjaźnić się z dziewczynami i przełamać pierwsze bariery. Panie są w różnym wieku, ale dla większości to rodzina i dzieci są życiowymi priorytetami.
 
– To bardzo ważne wartości. Chciałabym jednak, by w tym całym natłoku domowych obowiązków znalazły czas dla siebie. By poświęciły sobie na tyle uwagi, by potrafiły sprecyzować, o czym marzą, co sprawiłoby, by poczuły się szczęśliwe – zaznacza Gabi.
Od czterech lat jest certyfikowanym coachem.
 
Pracowała dla paryskiej agencji modelek Metropolitan. Grała w filmach i serialach: "Girl Guide" J. Machulskiego, "Złotopolscy", "Tygrysy Europy. J. Gruzy, "Tak czy Nie." R. Bugajskigo. Pojawiała się na okładkach:"Twojego Stylu", "Elle", "Vivy!". Reżyserowała nagradzane na polskich i zagraniczych festiwalach filmy dokumentalne: "Janek","Pogodna","Szkiełko". Jest autorką serialu podróżniczego "Girls Power" z trekkingu na Everest Base Camp w Himalajach. W 2019 zadebiutowała jako reżyserka pełnometrażowego filmu fabularnego "Safe Inside". Zdobywając w Stanach Zjednoczonych 7 nagród i 13 nominacji. Pracuje jako mentor w programie #MentorsforBrainers. Pracuje także z Porozumieniem Chirurgów Skalpel szkoląc lekarzy ze świadomego przywództwa i zarządzania zespołami.
- Coachingowo wpieram kobiety budując i zmieniając świadomość w kontekście stereotypów kulturowych. Posiadam międzynarodowe certyfikaty z zakresu: coachingu i mentoringu – wymienia Renata Gabryjelska.
 
Specjalnie dla kobiet z Alwerni stworzyła wyjątkowy cykliczy plan warsztatów motywacyjnych, którego celem jest zwiększenie motywacji do działania i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu u matek po urodzeniu dzieci w grupie wiekowej 30 plus.
 
Wśród uczestniczek jest także Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia.
– Sama jestem mamą czwórki dzieci. Mam sporo na głowie i wrażenie, że wszystko jest ważniejsze niż ja sama. Zwykle to co dotyczy tylko mnie odsuwam na dalszy plan – wyznaje Pani Burmistrz. Aktualnie jest na takim etapie, że wie, co daje jej ten wentyl, dzięki któremu odzyskuje energię po ciężkich dniach.
– Kocham góry i tam robię tak zwany reset. Liczę jednak, że warsztaty z Gabi jeszcze bardziej mnie zmotywują i podpowiedzą, jak jeszcze lepiej zaglądnąć w głąb siebie – wyznaje.
- Nie ukrywam, że zapisałam się na te warsztaty z ciekawości. Chciałam Cię poznać Gabi i przekonać się, czy będę potrafiła coś zmienić w swoim życiu, czy będziesz umiała mnie zmotywować – wyznała jedna z pań. Większość z uczestniczek podkreślało jednak, że te spotkania mają być rodzajem odskoczni od szarej, domowej rzeczywistości.
– Wychodzę na pięć godzin warsztatów i to jest czas tylko dla mnie. Rodzina sobie poradzi – uśmiecha się jedna z kobiet.
 
– Po pracy jestem zmęczona, a wiem, że czeka na mnie milion obowiązków: pranie, sprzątanie, przygotowanie posiłków, pomoc w lekcjach czy zabawa z dziećmi. Brakuje na to sił. A gdzie czas dla siebie? – wyznaje inna z pań. Wtóruje jej koleżanka. Na pytanie Gabi o czym marzą, większość nie potrafiła odpowiedzieć. – By dzieci i rodzina byli zdrowi – to najczęściej podawana odpowiedź.
 
Gabi przygotowała wiele ćwiczeń, które pomogą paniom w odnalezieniu swoich ukrytych pragnień.
- Poprowadzę dziewczyny zadając im pytania typu: Czy wiesz, co jest dla ciebie ważne? Jak postawić sobie ważny cel i go zrealizować? Jak wybrać ten jeden najważniejszy cel z całej masy innych nieistotnych? Jak być konsekwentnym i nie odpuszczać? Jak tworzyć wyjątkową opowieść? – uchyla rąbka tajemnicy. W planach jest sześć spotkań pięciogodzinnych w comiesięcznym odstępie czasu.
 
Zajęcia odbywają się w szkole w Kwaczale w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie dla Edukacji Most pod nazwą: „Wyreżyseruj swoje życie”. Na ten projekt oraz wiele innych realizowanych łącznie przez pięć stowarzyszeń, Gmina Alwernia pozyskała łącznie 3 miliony złotych dotacji na Centrum Usług Społecznych, które jest koordynatorem tych wszystkich działań. Każdy kto chce skorzystać z programów (lista warsztatów, wycieczek i atrakcji dostępna na stronie www.cus-alwernia.pl) może zapisać się w CUS.
 
Galeria zdjęć na Facebooku Gminy Alwernia.

Wróć do listy aktualności