XVII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i MDP Powiatu Chrzanowskiego

XVII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i MDP Powiatu Chrzanowskiego

W miniony weekend 24.06-25.06.2023 na Stadionie Sportowym w Alwerni po raz drugi, odbyły się XVII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP i MDP Powiatu Chrzanowskiego. Pierwszego dnia do strażackiej rywalizacji przystąpiło łącznie 17 drużyn seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych - 15 jednostek męskich i 3 kobiece.

Pomimo, że pogoda nie sprzyjała, to uczestnikom zawodów dopisywały humory, a pożarnicze zmagania były świetną zabawą do wspólnej rywalizacji. Zmagania jednostek rozpoczęły się od sztafety. Drugim etapem zmagań było ćwiczenie bojowe, które były pokazem współpracy jak również koordynacji całego zespołu. Nad poprawnością czuwali sędziowie, którzy wyłapywali najmniejsze błędy przyznając punkty karne.

Najlepszą ze wszystkich drużyn biorących udział w zawodach w kategorii mężczyzn okazała się jednostka Ochotniczej Straży Porażanej w Grojcu. Drugie miejsce zdobyli druhowie z OSP Alwernia, natomiast trzeci najlepszy wynik uzyskali strażacy z OSP Brodła ex aequo z OSP Jankowice. W kategorii kobiet najlepsze były druhny z OSP Grojec.

W drugim dniu do zmagań strażackich na stadionie sportowym w Alwerni przystąpiły 22 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze  - 16 drużyn chłopięcych, 4 dziewczęce oraz 2 dziecięce. Poza rywalizacją na świeżym powietrzu na najmłodszych czekały liczne atrakcje: dmuchańce, kącik animacji, malowanie twarzy. W tym dniu nie mogło zabraknąć także warty cukrowej i popcornu.

Rywalizacja tego dnia była bardzo wyrównana, a różnica pomiędzy poszczególnymi drużynami bardzo niewielka. Po przeliczeniu wszystkich punktów na pierwszym miejscu znalazła się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Żarek. Drugi najlepszy wynik uzyskało MDP Zagórze, a trzecie MDP Grojec.  Podobnie jak podczas pierwszego dnia zawodów, wśród drużyn kobiecych najlepsze okazały się druhny z MDP Grojec.

Poza zmaganiami sportowymi zgromadzonym towarzyszyły pokazy sprzętu strażackiego firm: Rosenbauer, Dräger oraz firmy Mactronic. Nie zabrakło także przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz przedstawicieli Powiatu Chrzanowskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom biorącym udział w zawodach i życzymy dalszych sukcesów, a zwycięzcom życzymy powodzenia w zawodach na szczeblu wojewódzkim !

Wróć do listy aktualności