Zdolni, młodzi sportowcy otrzymali stypendia i nagrody Burmistrza

Zdolni, młodzi sportowcy otrzymali stypendia i nagrody Burmistrza

Wielkie gratulacje należą się 5 naszym wspaniałym, młodym sportowcom z Gminy Alwernia, którzy otrzymali stypendia i nagrody sportowe z rąk Burmistrz Beaty Nadziei-Szpili.
16-letni Kacper Kadłuczka ma na swoim koncie wiele sukcesów w dziedzinie boksu. Zajął m.in. I miejsce Grand Prix Skorpiona w Szczecinie czy I miejsce FC Baltic Cup w Koszalinie.
 
Maja Zapotoczny to 11-letnia zawodniczka, która zdobywa laury w kickboxingu. W ubiegłym roku zajęła I miejsce w I Otwartych Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu w Bielko-Białej czy I miejsce w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w Zawierciu.
 
Brat Mai, 16-letni Gabriel Zapotoczny także osiąga wielkie sukcesy w kickboxingu. Zajął m.in. II miejsce w V Świętokrzyskim Turnieju Kickboxingu Low Kick w Skarżysko-Kamiennej.
 
Michał Kaszuba natomiast rozsławia Gminę Alwernia grając w szachy. Zajął I miejsce w Mistrzostwach Małopolski Juniorów w Szachach Szybkich do 12 lat w Krakowie czy I miejsce w Międzynarodowym Turnieju „Nauka i Szachy” w Krakowie.
 
Wyróżnienie otrzymała 7-letnia Nadia Mazur, która bryluje w dyscyplinie Aerial Hoop. Zajęła m.in. II miejsce w Ostrawie podczas Butterfly Cup 2022.
 
- Gratuluję Wam talentu, ale przede wszystkim determinacji i ciężkiej pracy. Swoimi sukcesami rozsławiacie i promujecie Gminę Alwernię w całym kraju i nie tylko. Jestem z Was dumna – podkreśliła Beata Nadzieja-Szpila, Burmistrz Gminy Alwernia wręczając sportowcom stypendia i nagrody.

Wróć do listy aktualności