Zimowa pomoc dla potrzebujących

Zimowa pomoc dla potrzebujących

Zima to czas wyjątkowo trudny dla osób ubogich, schorowanych czy bezdomnych. By pomóc mieszkańcom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej, Centrum Usług Społecznych w Alwerni przygotowało bogatą listę usług.
- Oferujemy pomoc finansową lub rzeczową w formie zakupu artykułów spożywczych, chemicznych, węgla, odzieży, pościeli i innych potrzebnych rzeczy – wylicza Małgorzata Kubica, dyrektor CUS w Alwerni, które świadczy też usługi opiekuńcze oraz usługi asystenta osoby starszej i niepełnosprawnej.
- Jeśli chodzi o osoby bezdomne, przy współpracy z sołtysami, ale też policją i ośrodkiem zdrowia kierujemy takie osoby do schroniska lub noclegowni – zaznacza dyrektor Kubica apelując do mieszkańców o wrażliwość na drugiego człowieka i zgłaszanie informacji jeśli zauważymy, że ktoś nie ma się gdzie podziać podczas mrozów.
Co roku organizowane są spotkania wigilijne dla osób samotnych, podczas których rozdawane są paczki żywnościowe. Dodatkowo, Burmistrz Gminy Alwernia, Beata Nadzieja-Szpila nadal osobiście odwiedza osoby, korzystające z pomocy CUS w ich domach.

Wróć do listy aktualności